Edgecam 2014 R2

Edgecam 2014 R2 v české lokalizaci je již k dispozici ke stažení na našem Zákaznickém portálu.

V této verzi představujeme nový jednoduchý CAD solid modelář integrovaný do Edgecam.

 

CAD v Edgecam

Edgecam Workflow Solids (EWS)

Tento nástroj k tvorbě solid modelů se nazývá Edgecam Workflow Solids ( EWS):

  • Dříve uživatel vytvořil 2D geometrii v módu Design a tuto geometrii pak použil pro obrábění v módu Technologie. Do Edgecam byl nyní integrován jednoduchý CAD modelář, kterého můžou uživatelé využít k tvorbě jednoduchých solid modelů a následně využít všech výhod spojených s obráběním útvarů rozpoznaných na tomto solid modelu. Možnost tvorby 2D geometrie ve Workflow zůstává.
  • EWS je jednoduchý nástroj sloužící k tvorbě prizmatických solid modelů ve Workflow. Uživatel je nyní schopen vytvářet jednoduché solid modely bez zaškolení nebo jen s minimálními znalostmi práce v CAD aplikaci. Pokud má uživatel zkušenosti např. s Part Modelářem, bude schopen vytvářet modely v EWS velmi snadno. EWS by měl sloužit CAM inženýrům, CNC programátorům ale díky velmi jednoduchému prostředí a ovládání také obsluze u stroje, seřizovačům strojů a nástrojů např. při modelování upínek apod.

Vylepšení obrábění

Cyklus Obrábění děr - Použít aktuální polotovar

Cyklus Obrábění děr v minulé verzi nebral nijak v potaz model polotovaru při určování odměřovací a výšky přejíždění.

Volba Aktuální polotovar byla přidána k možnosti Přejíždění přiřazené k. Při použití této volby bude úroveň přejíždění cyklu a odměřovací úroveň odvozena od aktuálního polotovaru či upínky. Aby nedošlo při pohybu rychloposuvem ke kolizi.

Hodnota Přejíždění bude připočtena k nejvyššímu bodu aktuálního polotovar či upínky z poslední Úpravy upínek v postupu. Tato hodnota platí pro všechny označené útvary děr. Pokud polotovar/upínka nebude detekována, nebo jejich nejvyšší bod bude ležet pod horní úrovní obráběného modelu, hodnota Přejíždění bude připočtena k nejvyššímu bodu modelu.

Modrá linka na obrázku reprezentuje úroveň Přejíždění.

Odměřovací úroveň bude umístěna na vrch polotovaru nad dírou. Určení bude vypočteno „spuštěním“ nástroje (s průměrem o malou hodnotu větším) do polotovaru. Každá díra pak může mít různou Odměřovací úroveň. Pokud bude vrch polotovaru pod odměřovací úrovní dané díry, nebo nebude polotovar detekován vůbec, bude použita odměřovací úroveň daného útvaru díra.

Dokončení dle profilu s pevným cyklem - Použít hrubovací kontůru

Do záložky Základní cyklu Dokončení dle profilu byly přidány volby Pevný cyklusa Použít hrubovací konturu.

Cyklus Dokončení dle profilu lze nastavit tak, aby pro výpočet dráhy použil stejnou konturu jako hrubovací cyklus. Tím je umožněno, že Dokončovací cyklus použije pro výpočet dráhy stejnou konturu jako pevný hrubovací cyklus.

 

 

 

 

Vylepšení útvarů

Vytvoření soustružnického útvaru z obálky soustružení

Nyní lze ručně vytvořit soustružnický útvar z obálky soustružení.

Nová možnost Profil a této možnosti přiřazená sekce Soustružnický útvar z obálky byly přidány do dialogu Soustružnický profil.

 

 

 

 

 

 

 Novinky

Novinky - Edgecam

Byla vydána nová verze Edgecam - 2017 R1.

 

3D Connexion

Zkuste profesionální 3D myši od 3DConnexion.

 

Akce a veletrhy

Podívejte se na přehled Akcí a Veletrhů NEXNET.

Akce a veletrhy...
 

Software ke stažení
Sdílet:

  • Delicious icon
  • Digg icon
  • Reddit icon
  • StumbleUpon icon