Autodesk 

Autodesk je světovým dodavatelem software pro tvorbu návrhů a digitálního obsahu. Produkty společnosti pro 2D a 3D jsou používány v mnoha odvětvích pro návrhy architektury až po navrhování mechanických součástí, v geografii, stavebnictví, zdravotnictví, filmové a video výrobě, vývoji her.
 
Společnost byla založena v 1982 Johnem Walkerem, spoluautorem prvních verzí vlajkové lodi, CAD softwarového produktu AutoCAD, a dvanácti dalšími. Software Autodesk byl využit ke konstuování všeho od Freedom Tower v New Yorku po elektrické automobily Tesla. Autodesk má ústředí v San Rafael v Kalifornii, a vystavuje galerii prací svých zákazníků ve své  budově v San Franciscu. Společnost má kanceláře po celém světě, s rozmístěnými kancelářemi po Spojených státech v severní Kalifornii, Oregonu, a v Nové Anglii v New Hampshire a Massachusetts. V březnu roku 2008 se Autodesk umístil na 25. příčce z 50 nejvíce inovativních společností na světě podle Fast Company. Společnost je často vnímána jako vůdčí pro širší ekonomiku, protože její software je používán v mnoha významných globálních konstrukčních projektech a při výrobě nových produktů.
 
Autodesk se stal nejlépe známým pro AutoCAD, ale nyní vyvíjí širokou škálu software pro design, stojírenství a zábavní průmysl, stejně jako řadu softwaru pro spotřebitele, včetně Sketchbook, Homestyler a Pixlr. Společnost vyrábí vzdělávací verze svého softwaru, který jsou pro kvalifikované studenty a fakulty k dispozici zdarma, prostřednictvím vzdělávací komunity Autodesku. Autodesk software pro digitální prototypování, zahrnující Autodesk Inventor a Autodesk Product Design Suite, je využíván ve zpracovatelském průmyslu k vizualizaci, simulování a analyzování reálného fungování s použitím digitálního modelu během navrhovacího procesu.  Řada Autodesk softwaru, Revit, pro informační modelování budov je navrhnuta tak, aby mohli uživatelé prozkoumávat plánování, konstruování a management bodovy virtuálně předtím, než je postavena.
 
Autodesk také poskytuje software pro tvorbu a správu digitálních médií pro filmové a televizní vizuální efekty, barevné korekce a editování, taktéž animace, vývoj her a vizualizaci návrhů. Software Autodesk byl využit v každém Oscarovém snímku, který vyhrál kategorii Nejlepší vizuální efekty, po dobu posledních 16 let.
 

Popis

Videa

PDF

Partnerství EDGECAM a Autodesk 2014

EDGECAM Solid Obráběč posílil své vedoucí CAM-partnerské pověření získáním 2014 certifikace z aplikace Autodesk Inventor a Autodesk Vault - vytvářejíc vztah, který umožní nejlepší CAD a CAM řešení ve své třídě.

Poslední verze nejlepšího CAM softwaru na trhu, EDGECAM, obsahuje přímé propojení s Autodesk Vault 2013, což umožňuje uživatelům spravovat své soubory EDGECAM v aplikaci Autodesku. 

EDGECAM Solid Obráběč je silný a bezproblémově integrovaný CAM systém pro vytváření obráběcích strategií a NC kódu pro Autodesk Inventor® modely. CAD soubory jsou přímo nahrávány do EDGECAM bez data-strippingového překladu. Přejít k Solidům je bezpečné a snadné, jako EDGECAM Solid Obráběč bez námahy obrábí Solidy, jakož i drátové a povrchové modely, umožňujíc Vám přechod k Solidům vlastním tempem a zároveň chrání Vaší stávající investici. 

Making the move to solids is safe and easy as EDGECAM Solid Machinist effortlessly machines solids as well as wireframe and surface models, allowing you to move to solids at your own pace while protecting your existing investment.